Események
2018, április 2 - 15:00

Rendezvény: Tojásfutás

Helyszín: Vecsés (a pontos helyszín később lesz megadva!)

Rendező: NNÖK
06-30-649-4540

 

 

2018, május 13 - 11:00

Rendezvény: Megemlékezés a kitelepítés 72. évfordulójáról (mise, koszorúzás)

Helyszín:  Szent Kereszt Templom Vecsés, Jókai M. u.
Nagyállomás

Rendező: Német Nemzetiségi Önkormányzat
Tófalvi Mónika
06-30-649-4540
elnok@wetschesch.hu

 

2018, május 27 - 15:30

Rendezvény: A Vecsési Tájház 7. születésnapja

Helyszín: Vecsési Tájház udvara
Vecsés, Jókai Mór u. 6.

Rendező: Vecsési Tájházért Alapítvány,
Kulturverein-Vecsés,
Német Nemzetiségi Önkormányzat,
Vecsési Hagyományőrző Zeneegyesület,
Vecsési Borbarátok Egyesülete
Frühwirthné Halász Melinda
06-30-649-4539

 

 

2018, június 8 - 16:00 to 2018, június 9 - 23:00

Rendezvény: Vecsési Sváb Fesztivál

Helyszín: Vecsés, Fő út - Epres

Jegyrendelés, információ:
Zehetmayer Adrienn: 30/321-4083

 

 

2018, június 14 - 17:00
Rendezvény:  Városi ünnep (Vecsés újratelepítésének 232. évfordulója)

Helyszín: Vecsés, Szent István tér

Rendező: Vecsés Város Önkormányzata
06-29-352-000

 

 

„Halottaink a II. világháborúban”

Hosszú idő után 1986-ban a 200 éves Vecsés ünnepségsorozat programjába bekerült egy szokatlan programpont. Szlahó József, a Honismereti Kör vezetője kezdeményezte, hogy legyen az első világháború halottainak emlékoszlopánál koszorúzás. Ez a javaslat észrevétlenül átment, felkerült a szórólapra is. Némi bonyodalom mellett, sor került a megemlékezésre. A „hivatalos világ” viszont gondosan távol tartotta magát az eseménytől. 1987-ben, 1988-ban is kerültek virágok az emlékoszlophoz, gyertyát is gyújtottak az utódok.
1989-ben a Falusi Egyházközség hívei közös ünnepi megemlékezést tartottak a Promenádon (az idősek még ma is így emlegetik, mások Hősök ligetének is nevezik a Fő úton álló emlékoszlopot övező parkot). A meghívottak koszorút és virágot hoztak, gyertyát gyújtottak. Dr. Zöldi Sándor plébános úr mondott imát, ezt követően felolvasták azok neveit, akik a második világháborúban vesztették életüket. Hosszú volt a névsor, több mint 180 név hangzott el. Itt jelentette be Szlahó József, hogy már folyik a gyűjtés, hogy az áldozatok neveit megörökítsék a templom falán.
Esztendőre Sarkadi Sándor kőfaragó elkészítette a táblákat. A Honismereti Kör tagjai és mások segítségével felkerültek a Falusi templom falára a nevek. 1990. november elsején Sándor atya megáldotta a táblákat. Sokan jöttek el, megjelent szinte az egész megválasztott képviselőtestület is. Azóta minden esztendőben, halottak napja táján megemlékezünk nemcsak az elesett katonákról, hanem mindazokról, akik a háborús események során vesztették életüket. Azokról is, akik a hadifogságban haltak meg.
A Nemzetiségi Önkormányzat és az Egyházközség az idén is emlékezésre hívott mindnyájunkat. A november 3-i, szombat esti misét dr. Huszka Mihály plébános úr a háborúk halottaiért mutatta be. A mise után velünk imádkozott mindkét színhelyen. A megemlékezésen mintegy 70 fő vett rész. Sokan eljöttek velünk a Fő úton álló emlékoszlophoz is. Koszorúzott a Vecsés - Óvárosi Egyházközség, a Német Nemzetiségi Önkormányzat és a Kulturverein. Sokan hoztak virágot, gyújtottak gyertyát. A megemlékezés a „Leise sinkt der Abend nieder” kezdetű énekkel zárult.
2012. november 3.

Frühwirth Mihály

 

2012, november 4 - 17:15

Galéria

 

   
Káposztafeszt Tojásfutás  Strudlessen
     
Regionális Gála 2008 Régi Vecsés Régi Képek

 

Magyar Deutsch

 

h k s c p s v
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 

Hírek

Vecsési sváb konyha

Köszönjük a Német Nemzetiségi Önkormányzatnak, hogy immár a második gyönyörű, a régi sváb életmódnak emléket állító könyv kiadásában segédkeztek, hiszen tavaly előkerültek a „Fiókok mélyéről” a régi fotók egy albumba összegyűjtve és most a „Donauschwäbische Küche in Wetschesch”.

Elkészült a Grassalkovich iskola új játszó- és sportudvara

Vecsés Város Német Nemzetiségi Önkormányzata idén szeptember 1-én adta át az iskola közel 500 tanulójának a teljesen átépített játszó- és sportudvart.

A Tájház 6. születésnapját ünnepeltük

2017. május 28-án immár hatodik alkalommal jöttünk össze a tájházban, mióta 2011 májusában közös összefogással sikerült megnyitni és a nagyközönség számára is bemutatni Vecsés eme rendkívül gazdag gyűjteményét, ami a múltunkat, őseink életének egy darabját igyekszik bemutatni.

A vecsési svábok 71 évvel ezelőtti kitelepítésére emlékeztünk

2017. május 13-án, szombaton a Szent Kereszt templom esti miséjén azokra a vecsési svábokra emlékeztünk, akiket 71 évvel ezelőtt igazságtalanul fosztottak meg otthonuktól, minden vagyonuktól és Németországba kitelepítettek.